#zostań w domu Teraz odbiór i dostawa dywanu bez kontaktu osobistego.
Pełna dezynfekcja każdego dywanu Gratis Sprawdź szczegóły »

Pranie dywanów u Klienta

Bezpłatny dojazd we Wrocławiu

Pranie dywanów w Pralni

Wrocław - odbiór i dowóz GRATIS!

Pranie tapicerki meblowej

fotele, sofy, kanapy, krzesła

Technologia prania dywanów, wykładzin i tapicerki

PRANIE EKSTRAKCYJNE

Pranie ekstrakcyjne to najpopularniejsza metoda prania dywanów i wykładzin.

W jednej czynności roboczej wykonuje się natrysk środka aktywnego i odciągnięcie środka wraz z rozpuszczonym brudem.

Metoda ta gwarantuje wysoką skuteczność połączoną z krótkim czasem schnięcia pranego dywanu, wykładziny lub tapicerki meblowej.

Pranie ekstrakcyjne stosujemy najczęściej podczas wykonywania usługi na miejscu u Klienta. Stosowane przez nas urządzenia (tzw. ekstraktory), oraz środki chemiczne gwarantują wysoką skuteczność, a co za tym idzie - zadowolenie naszych Klientów.

Warto również wspomnieć, że jest to jedna z tańszych metod skutecznego prania dywanów.

 

zadaj pytanie

 

SZAMPONOWANIE

Szamponowanie jest najskuteczniejsze, jeśli wykonujemy je w naszej pralni dywanów. Posiadamy odpowiednią suszarnię, dzięki czemu dywan dostarczany do klienta jest świeży i suchy.

Metoda ta łączy trzy inne metody prania dywanów i wykładzin (pranie ekstrakcyjne, szamponowanie i kapsułkowanie) i składa się z następujących etapów:

Silną stroną tej metody jest duża skuteczność rozpuszczania brudu. Zalecamy jej stosowanie do dywanów mocno zabrudzonych, wymagających intensywnego prania.

Polecamy wykonanie tej usługi w naszej pralni, przy czym sami odbieramy i dostarczamy dywan na miejsce. 

 

zadaj pytanie

 

KAPSUŁKOWANIE

Kapsułkowanie to najnowsza metoda pielęgnacyjnego czyszczenia wykładzin. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa encapsulation. W zależności od rodzaju wykładziny, źródła i intensywności zabrudzeń zalecane jest wykonywanie kapsułkowania od jednego do kilku razy w kwartale.

Do kapsułkowania wykorzystuje się specjalne środki chemiczne, które nie pozostawiają osadu, łatwo odparowują, a na etapie wysychania następuje zamknięcie brudu w „kapsułkach” powstałych z krystalizacji cząsteczek chemii. Można wykonywać kapsułkowanie wykładzin ze wszystkich rodzajów włókien, po przetestowaniu trwałości kolorów. Dzięki wykorzystaniu delikatnych szczotek do maszyn czyszczących można tą metodą czyścić wykładziny wszystkich konstrukcji, włączając w to również płytki dywanowe, wykładziny tkane i tuftowane o ciętym runie, które ze są najbardziej wrażliwe na działanie mechaniczne.

Proces prania przebiega następująco:

Po kilku zabiegach czyszczenia pielęgnacyjnego metodą kapsułkowania zalecane jest wyczyszczenie jej metodą ekstrakcyjną, w celu dokładnego wypłukania ewentualnych pozostałości chemii i brudu w wykładzinie.

 

zadaj pytanie

 

BONETOWANIE

Bonetowanie to tania i skuteczna metoda czyszczenia wykładzin z niskim runem, supełkowych, igłowatych i flokowatych.

Przebiega ona następująco:

 zadaj pytanie